Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Açıklama:

Zübük
imdb

Zübük”, 1980 yapımı Türk komedi filmidir ve başrollerinde Kemal Sunal, Şener Şen, Uğur Yücel ve İlyas Salman gibi ünlü Türk oyuncular bulunmaktadır. Film, Sadık Şendil’in aynı adlı tiyatro oyununa uyarlanmış ve yönetmenliğini Halit Refiğ üstlenmiştir.

Film, Zübük adında bir karakterin çevresinde döner. Zübük, kendi çıkarları için başkalarını sömüren, dürüst olmayan ve kurnaz bir adamdır. İşleri devam eden Zübük, bir gün bir kadınla tanışır ve ona aşık olur. Ancak bu kadın, Zübük’ün hayatı tamamen değişecektir.

Zübük’ün, kadınların kadınların işlerini düzeltmesi ve onun gönlünü kazanması için komik ve çoğu zaman trajik olayların silsilesiyle dolu bir maceraya atılması konu alır. Film, toplumsal eleştiride bulunurken, aynı zamanda mizahi bir üslupla güldürmeye çalışıyor.

“Zübük”, Türk sinemasının klasiklerinden biri olarak kabul edilir ve Kemal Sunal’ın muhteşem performanslarından birini sergilediği bir yapımdır.

Zübük

Overview

Overview

This is the story of the politician named Zübük. He gets expelled from the political party that he is a member of, due to corruption. The journalist Yaşar wants to make a news story about his case and investigates Zübük's doings. Yaşar gets baffled at the sly tricks Zübük played on his village people. In the end, he feels sorry about Zübük's present situation, however, as things happen he becomes aware that Zübük has been tricking him.
Cast

Cast

Kemal Sunal

Nevra Serezli

Metin Serezli

Bülent Kayabaş

Kadir Savun

Osman Alyanak

Ali Şen

Nejat Gürçen

Reha Yurdakul

Memduh Ün

Alpay İzer

Zeki Alpan

Nubar Terziyan

Hüseyin Kutman

Osman F. Seden

Bilge Zobu

Zeki Tüney

Nevzat Okçugil

Şemsi İnkaya

Mesut Sürmeli

Nevzat Açıkgöz

Seyfettin Karadayı

Hakkı Kıvanç

Hikmet Gül


No Image Available

Mustafa Yavuz

Bahri Ateş

Hüseyin Kaşif

Reşit Çıldam

Yaşar Şener

Ahmet Açan

Erdoğan Seren

Kazım Eryüksel


No Image Available

Zafer Par


No Image Available

Jale Efecik

Ali Demir


No Image Available

Ayten Koçak

Ali Demirel

Crew

Crew

Atıf Yılmaz

Kartal Tibet

Aziz Nesin

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir