Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Açıklama:

Hababam Sınıfı Tatilde; 1977 yapımı, Hababam Sınıfı film serisinin dördüncü filmi olan Türk komedi filmidir. Serinin ilk filminden beri oynayan Halit Akçatepe’nin olmadığı ilk ve Kemal Sunal’ın da Hababam Sınıfı serisinde oynadığı son filmdir. Başrollerini Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Ayşen Gruda ve Şener Şen’in oynadığı filmin senaryosunu Sadık Şendil yazarken, yönetmenliğini ve yapımcılığını Ertem Eğilmez yapmıştır.

Okul müdürü, daha fazla para kazanabileceğini düşünerek Özel Çamlıca Lisesi’ne yeni gelen dört kız öğrenciyi kabul eder. Bu dört kız, Hababam Sınıfı’na gönderilir. Kısa zamanda Hababam Sınıfı’nın haylazlıklarına uyum sağlayan kızlar, erkeklere karşı bir savaş başlatır. Sürekli erkeklerin tuzaklarına düşen kızlar, başlarına geleceklerini önceden öğrenebilmek için erkekler arasında bir ajan aramaya başlar.

Okuldan kaçmak için izcilik bahanesiyle Badi Ekrem’i kandıran öğrenciler, maç dönüşü karşılarında her zamanki gibi Mahmut Hoca’yı bulur. Mahmut Hoca’nın cezası ise, öğrencilerin bir süre izcilik kampına gitmesidir.

The Chaos Class Is on VacationHababam Sınıfı Tatilde

Overview

Overview

Lazy, uneducated male students mostly coming from money, share a very close band. They live together in the dormitory of this private highschool, where they daily plan their latest pranks on teachers or the other classes. Because of the financial crisis, the headmaster agrees to enroll female students. As the new students try to fit in, a struggle between both parties start, trying to prank the other part away. The prank war continues until PE-Teacher decides to take the class out on a trip for a becoming scouts.
Cast

Cast

Münir Özkul

Kemal Sunal

Adile Naşit

Şener Şen

Ayşen Gruda

Avni Yalçın

Ertuğrul Bilda

Sıtkı Akçatepe

Feridun Şavlı

Muharrem Gürses

Cem Gürdap

Teoman Ayık

Ahmet Selçuk İlkan

Tayfun Akalın

Filiz Bozkurt

Ergin Orbey

Ali İnce

Sevtap Erdemli

Sevda Aktolga

Ahmet Arıman

Ali Yalaz

Gülen Kıpçak

Türker Tekin

Dinçer Çekmez

Esen Günay

Mümtaz Ener

Akil Öztuna

Crew

Crew

Ertem Eğilmez

Ertunç Şenkay

Sadık Şendil


No Image Available

Nahit Ataman

Rıfat Ilgaz


No Image Available

Erdoğan Engin

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir